Sekcje systemu zarządzania mieszkaniami
Kluczowym elementem witryny jest sekcja "Zarządzanie mieszkaniem". Tworzy wspólną przestrzeń informacyjną między wszystkimi właścicielami, powiernikami i najemcami mieszkania (lub jakiejkolwiek innej nieruchomości). Sekcja "Zarządzanie mieszkaniem" składa się z 16 formularzy internetowych pogrupowanych w 3 bloki semantyczne. Więc:
Blok "opłaty komunalne"
1) Odczyty liczników. Ta sekcja umożliwia tworzenie formularzy księgowych dla nieograniczonej liczby liczników w mieszkaniu i prowadzenie historii ich odczytów. Ważne jest w nim to, że wynajmując mieszkanie właściciel często znajduje się w innej dzielnicy lub nawet w innym mieście, więc każdy może dodać zeznania do tego formularza, w tym najemcy. Podczas dodawania nowych wskazań dla wszystkich, którzy mają dostęp do tego konkretnego mieszkania-na e-mail przychodzi list z powiadomieniem.
2) Płatność. Właściciel nie zawsze ma "osobiste biura" od wszystkich usługodawców, którzy obsługują to mieszkanie. Jeśli w dużych miastach jest to norma, to w małych miejscowościach cała wspólnota jest nadal płatne na paragonach, które są wrzucane do skrzynki pocztowej. Aby właściciel szybko dowiedział się o takich paragonach - w tej sekcji najemca może zrobić zdjęcie paragonu bezpośrednio na telefon, a właściciel natychmiast otrzyma powiadomienie e-mail o nowym paragonie. Działa to również w przeciwnym kierunku-jeśli właściciel zapłacił Paragon i dodał informacje o nim w tym formularzu-najemca otrzyma o tym powiadomienie. W ten sposób wszyscy zainteresowani widzą, że Wspólnota jest opłacana i nie ma długów.
3) Eksploatacja. Tutaj zapisywane są dane dotyczące działania mieszkania jako całości, Dane dotyczące czasu weryfikacji liczników lub schematu instalacji elektrycznej w domu. Najemca nie potrzebuje tych informacji, ale właściciel może się przydać.
4) Prywatne gabinety. Tutaj zapisywane są dane, które są używane co miesiąc-są to dostęp do kont osobistych firm dostarczających zasoby, cechy pracy z nimi. A także jak dokładnie zapłacić tę lub inną opłatę za media. Sekcja nie jest widoczna dla najemców-widzą ją tylko właściciele i zarządcy.
Wynajem Bloku
1) Płatność czynszu. Tutaj wszystko jest proste - najemca wskazuje tutaj płatności, które dokonał płatności czynszu. Jest to przydatne w dwóch przypadkach. Najczęstszym przypadkiem jest to, że rok później zapomina się, kto, ile i za co zapłacił, i pojawiają się nieporozumienia dotyczące płatności końcowych (na przykład zwrotu depozytu). W takim przypadku warto podnieść całą historię płatności i zapamiętać ,kiedy i za co zapłacono. Drugi przypadek ma miejsce, gdy jest kilku właścicieli i wszyscy muszą wiedzieć, za jaki okres zapłacili (i jaka jest niedopłata lub nadpłata). W takim przypadku pomoże również cała historia płatności.
2) Foto-raporty. Raporty fotograficzne są sposobem zarówno właściciela, jak i najemcy na usunięcie ryzyka, że niektóre rzeczy zostały zepsute lub uszkodzone po rozpoczęciu najmu. Przy wejściu wykonuje się pełny raport fotograficzny z mieszkania (możesz bezpośrednio na telefon, zdjęcia zostaną przesłane samodzielnie) - gdy każdy pokój zostanie sfotografowany z 4 kątów. A przy wyjeździe zawsze możesz sprawdzić, co iw jakim stanie było, warunkowo, rok temu.
3) Meble. Jeśli mieszkanie jest wynajmowane przez długi czas, gromadzi się w nim nie tylko kilka jednostek, ale kilkadziesiąt mebli. Po pierwsze, nie pamiętasz jej wszystkiego (a nawet lista mebli na dwóch stronach, która jest załącznikiem do umowy najmu, nie zawsze pomaga). Po drugie-nie zawsze wiesz, jak bardzo niektóre meble zostały uszkodzone przed rozpoczęciem wynajmu i po jego zakończeniu. Szczególnie cierpi na to miękka meble. A najemcy ze zwierzętami - a nawet więcej.
4) Technik. Ewidencja sprzętu jest nieco łatwiejsza niż ewidencja mebli. Liczba urządzeń w wynajętym mieszkaniu rzadko przekracza 10-15 sztuk. Jednak sprzęt ma cechy użytkowania, instrukcje obsługi, a Nowy ma również karty gwarancyjne. Wszystko to musi być gdzieś zapisane, aby później nie trzeba było szukać w Internecie.
5) Najemca. Ta sekcja jest również widoczna tylko dla właścicieli i zarządców mieszkania (powierników). Ponieważ tutaj możesz zarejestrować identyfikator najemcy i określić okres najmu - a ten użytkownik otrzymuje prawa najemcy tego mieszkania. Ponadto po zarejestrowaniu najemcy (lub najemców) - w tym samym formularzu (ponownie tylko z telefonu) można zrobić zdjęcie i dołączyć podpisaną umowę najmu. Wersja papierowa może się zgubić lub zepsuć, a jej zdjęcia zawsze tu pozostaną. Co więcej, jeśli później złożysz raport podatkowy, będziesz musiał dołączyć te zdjęcia do formularza podatkowego.
6) Czat. Ten czat w zasadzie nie różni się zbytnio od funkcji "czatu grupowego" Whatsapp lub ICQ. O każdej wiadomości przychodzi powiadomienie i wszyscy użytkownicy, którzy mają dostęp do tego mieszkania - te wiadomości widzą. A jeśli masz jeden lub dwa mieszkania do wynajęcia, możesz się bez niego obejść. Jeśli jednak masz mieszkania 5-6 lub więcej, korzystając z korespondencji na czatach, znacznie ułatwiasz sobie komunikację ze wszystkimi zainteresowanymi osobami w tym mieszkaniu.
Blok "informacje o mieszkaniu"
1) DANE OGÓLNE. Ta sekcja ma dwa funkcjonalne bloki informacji-są to statyczne informacje o mieszkaniu (które są zwykle używane przez agregatory reklam, takie jak Yandex-nieruchomości lub Cyan) oraz blok dostępu-gdzie można określić identyfikator zarówno innych właścicieli (wszyscy otrzymają te same prawa), jak i ID pełnomocników (mają prawa prawie jak właściciele, ale nie mogą przydzielić praw dostępu do mieszkania). Będziesz potrzebować pełnomocników, jeśli wynajmujesz mieszkanie w jednym mieście, a sam mieszkasz w innym-wtedy ta osoba będzie mogła wykonywać większość twoich funkcji wynajmu mieszkania. Zwykle jest to jakiś lokalny Pośrednik w handlu nieruchomościami lub po prostu powiernik.
2) Konfigurowanie powiadomień. Sekcja "Konfiguruj powiadomienia" pozwala ustawić przypomnienia, które będą wysyłane na e - mail do każdego, kto jest aktualnie związany z mieszkaniem-właściciela, kierownika i obecnego najemcy. Ponadto przypomnienia mogą być regularne ("co 10. numer Zapłać czynsz" lub "co 20. Numer wyślij odczyty liczników") lub jednorazowe ("20 marca 2038 r. kończy się weryfikacja licznika gazu").
3) Przydatne kontakty. Czasami (tak, prawie zawsze) musisz mieć pod ręką listę przydatnych kontaktów, które gromadzą się od lat - telefon kodeksu karnego, dobrego lokalnego hydraulika, elektryka, osoby naprawiającej pralki i tak dalej. Wszystkie te kontakty można wygodnie zapisać w tej sekcji, a za kilka lat będzie to niezwykle przydatny notatnik.
4) Sąsiedztwo. Tylko informacje o sąsiadach. Zarówno dobre, jak i złe. Chociaż nie-nie tak. Oto informacje, które pomogą Ci wygodnie mieszkać w tym mieszkaniu. Na przykład, że jeden sąsiad dobrze naprawia samochody, a szkodliwy sąsiad z góry przestaje być szkodliwy, jeśli czasami mówi komplementy.
5) Dowód. Ta sekcja jest tylko dla właściciela (nikt inny jej nie widzi). I do przechowywania dokumentów, które nie trafiły do innych sekcji. Na przykład niektóre dokumenty osobiste związane z mieszkaniem.
6) Inwestycja. Ta sekcja będzie przydatna tylko dla tych, którzy profesjonalnie inwestują w Wynajem nieruchomości. I chce kontrolować główne liczby-za ile kupił, ile dodatkowo zainwestował i jaki zwrot z mieszkania ma teraz (w porównaniu z innymi obiektami inwestycyjnymi). Ta sekcja jest również widoczna tylko dla właściciela. Zarządcy i najemcy nie mają do niego dostępu.
7) Notatka. Sekcja do przechowywania notatek właściciela "dla siebie". Nikt oprócz właściciela go nie widzi. Na przykład, aby zapisać, kiedy chcesz tam dokonać remontu lub jakich najemców rozważasz.